WhatsApp’ta Engellendiğim Nasıl Anlaşılır

Popüler mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması olarak bilinmekte olan WhatsApp’ta bilindiği üzere güvenlik amaçlı engelleme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kendisini sürekli rahatsız eden kişileri kullanıcılar hemen engelleyebilmektedir. Peki WhatsApp’ta engellendiğim nasıl anlaşılır?

Pek çok kişi WhatsApp’a girmek mesajlaşmak ve konuşmak gibi kavramları bilmektedir ancak günümüzde çok sayıda kişi engellendiğini anlayamamaktadır. Tabi bir süre boyunca sürekli mesaj geldiğinde anlaşılabiliyor ancak bunun daha basit yolları bulunmaktadır. Eğer sizlerde WhatsApp’ta engellenip engellenemdiğinizi öğrenmek istiyorsanız bu makalemiz aracılığı ile konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Engellendiğimi nasıl anlarım?

WhatsApp’ta engellendiğinizi anlamanın yolu çok kolaydır arkadaşlar. Şimdi öncelikle genel olarak çoğu kişi son görülmeyi kişilerim yapmaktadır. Eğer engellendiğiniz kişinin profiline girdiğinizde son görülme için tarih ya da saat yazmıyorsa engellenmiş olma ihtimaliniz bir sıfır öne geçmiştir.

Yine engellendim mi sorusunun en kolay yanıtlarından bir tanesi şudur. Kişinin profiline girdiğinizde sizde kayıtlı resmi durur yani kişi bundan sonra profil resmini güncellese dahi siz bundan haberdar olamazınız sürekli aynı resmi görürsünüz.

İlgili kişiye mesaj gönderdiğiniz de sadece tek tik olur yani mesaj gönderildi ama telefona iletilmedi. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız şimdi engellenme olasılığınız 2 – 0 oldu.

Gelelim en resmi yoluna hemen bir grup kurun ve engellediğini düşündüğünüz kişiyi de o gruba alın. Eğer arkadaşınızı gruba alamıyorsanız kesinlikle sizi engellemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir