WhatsApp’a Şifre Nasıl Koyulur?

Günümüzde artık herkes mesajlaşmak için WhatsApp’ı kullanmaktadır. Öyle ki artık SMS kullanım devri neredeyse bitti. Bundan yıllar önce günde binlerce mesaj atılırken şu anda günde onlarca bile mesaj zor atılmaktadır çünkü devir WhatsApp devri oldu. Tabi insanlarda haklı çünkü WhatsApp üzerinden seri seri mesaj atabilmektesiniz, fotoğraf, video gönderebilmekte ve mesajlarımızın iletilip ounduğuna kadar görebilmekteyiz. Ancak hal böyle olunca WhatsApp’ı şifrelemek gerekebiliyor. Peki WhatsApp’a şifre nasıl koyulur.

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bizim için her şeyi ifade ediyor. Öyle ki bu uygulama da en önemli bilgilerimizi dahi paylaşabiliyoruz. Eğer sizlerde telefonum başkalarının eline geçer ve WhatsApp’ımı görürler endişesine kapılan kişilerdenseniz hemen WhatsApp’a şifre koyunuz. Peki WhatsApp’a şifre nasıl koyulur.

WhatsApp’a şifre koymak

WhatsApp’ın malesef şireleme gibi bir özelliği şu an için bulunmuyor. Ancak bizler sizlere kesinlikle Kilit AppLock uygulamasını tavsiye etmekteyiz. Bu uygulama hem ücretsiz hemde kilitleme uygulamaları arasında en sık tercih edilen güvenilir uygulamalar arasında yer almaktadır.

Kilti AppLock uygulamasını indirdikten sonra WhatsApp’a şekilli, harfli, rakamlı ya da diğer özelliklere göre istediğiniz şekilde şifre koyabilirsiniz. Bu sayede telefonunuz başkasının eline geçtiğinde WhatsApp’a giremeyecek ve mesajlarınızı sizden başka kimse göremeyecektir. Kilit AppLock uygulaması ile sadece WhatsApp’ı değil Facebook, Instagram, Twitter vb. gibi kullanmış olduğunuz diğer sosyal medya programları ya da oyunları da kilitleyebilmektesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir