WhatsApp’a Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?

Türkiye başta dünyanın dört bir yanında her yaş grubunun aktif olarak kullandığı WhatsApp milyarlarca kullanıcıya ulaştı. Özellikle ilgili program Facebook tarafından satın alındığı günden bu yana hızlı bir şekilde büyüme göstermeye devam ediyor. Bu büyüme WhatsApp’a gelen içeriğinde harika özellikleri barındırmakta olan güncellemelerdir.

Buna göre uzun süredir WhatsApp’a gönderilen mesajları geri alma özelliğinin gelmesi bekleniyordu. Gönderilen, ulaşılan, okundu yapılan bir mesaj geri nasıl alınır, nasıl silinir aramaları yapılırken sonunda WhatsApp’dan müjdeli haber son güncelleme ile geldi. Buna göre artık göndermiş olduğunuz mesajları karşıdaki kişi okusa da okumasa da silebilirsiniz. Peki WhatsApp’a gönderilen mesaj nasıl silinir?

WhatsApp Mesajı Silmek

WhatsApp yaptığı son güncelleme ile programın sıkça sorulan sorular bölümünde de gönderilen mesajın nasıl silinebileceğini anlatmış ve bizlerde sizlere basit bir şekilde olayı açıklayacağız.

WhatsApp’da göndermiş olduğunuz mesajı silmek için uygulamada silmek istediğiniz mesaja gelin ve üzerine basılı tutun, çıkan pencereden sil tuşuna basın şimdi yeni bir ekrandan herkesten sil, benden sil seçenekleri bulunacak. Herkesten sil seçeneğine basınız. Bu adımları yaptığınız da otomaitk olarak WhatsApp’da göndermiş olduğunuz mesajlar silinmiş olacaktır.

WhatsApp’da göndermiş olduğunuz mesajın silindiğini ise şu şekilde anlayabilmektesiniz. WhatsApp uygulaması otomatik olarak mesajınızın silindiği yere az görünümlü mesajınız silinmiştir tarzında bir not bırakmaktadır. Bu notu hem siz görebilmektesiniz hemde karşıdaki kişi görebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir