Telefonuma WhatsApp Code Mesajı Geldi! WhatsApp’ım Çalındı Mı?

Günümüz de milyarlarca kişi WhatsApp’ı kullanmaktadır. WhatsApp uygulamasının çökmemesi, mesajların çalınmaması, resimlerin başkaları tarafından kullanılmaması için program ciddi güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Ancak hem arkadaşlarınız şaka yapmak için hemde dolandırıcılar bilgilerinizi çalmak için sizlerin WhatsApp hesaplarınıza saldırabilir.

Tabi WhatsApp internet sitelerine yapılan saldırılar gibi çöküntüye uğramamakta ve bilgileriniz çalınmamaktadır. Fakat telefonunuza WhatsApp code mesajı geldiyse mutlaka dikkatli olmalısınız. Telefonuma WhatsApp code mesajı geldi, WhatsApp’ım çalındı mı? Sorularının yanıtlarını eğer sizlerde ağrıyorsanız Secretzests ekibi olarak sizlere tüm detaylı bilgileri vereceğiz. Durduk yere size böyle bir mesaj geldiyse neler yapmanız gerektiğini belirteceğiz.

Durduk Yere WhatsApp Code Mesajı Gelmesi

Telefonunuza birden mesaj geldiyse ve bu mesajda doğrulama kodu hakkında bilgiler veriliyorsa mutlaka dikkat edin. Şimdi anlayabilirsiniz ki birileri WhatsApp’ınıza erişmeye çalışıyor. Peki sizin kodunuzu öğrenirlerse ne olur?

WhatsApp kodunuzu başkası ile paylaşırsanız tüm konuşmalarınız, görüntüleriniz, grup mesajlarınız, telefon numaralarınız ele geçirilebileceği gibi sizin adınıza yüzlerce hatta binlerce kişiye mesaj çekilebilir. Bu yüzden çok dikkat etmelisiniz.

Telefonunuza WhatsApp’tan selamlar, WhatsApp Code şeklinde bir mesaj gelir ve WhatsApp’ınızı doğrulamak için şu linkle tıklayın gibi bağlantılar mesaj olarak geldiyse kesinlikle basmayınız. Eğer basarsanız otomatik olarak karşıdaki kişinin WhatsApp’ına sizin onayınız yüklenebilir ve tüm bilgileriniz çalınabilir. Bu gibi durumlarda yapacağınız her hangi bir şey yoktur. WhatsApp code mesajınızı silin ve aralıklarla WhatsApp’a girerek her hangi bir problemin olup olmadığını kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir