Telefonda Konuşurken Karşı Tarafın Sesi Net Gelmiyor!

Akıllı telefonlarımız ile konuşmalar yaptığımızda bazı durumlarda karşı tarafın dediklerini tam olarak anlamayız. Bunun için pek çok kullanıcı telefonla konuşurken telefonu iyice kulağına yaslamakta ve sesin iyi gelmesi için tüm dikkatini telefona vermektedir.

Öncelikle şunun bilinmesi gerekiyor bazı telefonların hoparlör ses yüksekliği kısıktır. Örneğin iPhone 5S telefonu ile konuştuğunuzda karşı tarafın sesi size az gelecektir. Fakat bu telefonun bir özelliğidir yani cihazınız da her hangi bir problem yoktur. Sağlık sorunların yol açmaması için Apple telefonların kulak hoparlör bölümünün yüksekliği kısık tutmaktadır. Ancak cihazınıza jealbreak yaparsanız ses yüksekliğini artırabilirsiniz. Peki telefonda konuşurken karşı tarafın sesi net gelmiyor hatası nasıl çözülür.

Sesin net gelmemesi

Bu makalemizde sizlere telefonda konuşurken karşı tarafın sesi net gelmiyor hatası nasıl çözülür sorusunun cevabını vereceğiz adım adım uygulamalar yapabilirsiniz.

1-) Ses seviyenizi kontrol ediniz. Ses ayarınızı artırıp kısınız.
2-) Son yüklediğiniz uygulamaları araştırınız. Bazı uygulamalar telefonunuzun karşıdan ses gelmesini engelleyebilir.
3-) Telefonunuzu aç kapat yapın ve ses ayarlar bölümüne girerek gerekli düzenlemeleri yapınız.
4-) Eğer halen ses düzeyinde sıkıntı varsa telefon ile konuşmadan önce cihaza kulaklık takın ve o şekilde konuşma yapınız.
5-) Sizin aynı model başka bir telefonunuzla da konuşma yapın eğer o telefondan daha yüksek ses geliyorsa sistemsel ya da donanımsal bir sorun olabilir bu durumda servise gidiniz. Eğer o cihazdan da aynı yükseklikte ses geliyorsa üretici firma sağlık sorunlarına yol açmaması için kısık sesli yapmış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir