Instagram’da Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram’a gelen yenilikler ile kullanıcı sayısı bir hayli artmış durumda. Tabi bunun ile birlikte Instagram’da bulunan fake hesaplarında sayısı giderek artıyor. Bu hesaplar çöp hesap olarak bilindiği için Instagram olabildiğince bu hesapları engellemeye ve silmeye çalışmaktadır. Ancak her ne kadar silme işlemleri devam etse de bir yandan kullanıcılar fake hesap açmaya devam ediyor.

Kimileri gizli profilleri görebilmek için fake hesap açarken kimileri kemdi profilini takip edip beğeni kasmak için fake hesap açmaktadır. Peki böyle bir hesap ile karşılaştığınızda ne yapmalısınız? Mutlaka hesabı şikayet ederek kapatılmasını istemelisiniz. Üstelik bunu yaptığınız şikayet ettiğiniz kişi sizin kim olduğunuzu göremez.

Instagram hesap şikayet etmek

Instagram’da hesap şikayet etmek istiyorsanız öncelikle söz konusu hesabın profiline giriş yapmalısınız. Ardından profilin yanında üç nokta işareti bulunmaktadır bu işaret menü anlamına gelir. Buraya tıklayarak bu hesabı şikayet et ikonuna basmalısınız. Buraya tıkladığınıza karşınıza farklı bir pencere gelecek ve sizden form doldurmanız istenecek.

Formda hesabın şirket taklit ettiği, birisini rahatsız ettiği veya beni ya da bir arkadaşımı taklit ettiği gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu formu doğru olarak doldurduğunuzda Instagram yöneticileri söz konusu profil hakkında inceleme başlatacaktır. Eğer ki hesap sizin adınıza açılmış ve sizi taklit ediyorsa formun sonunda sizden belge istenecektir. Bu belge kimlik, ehliyet veya pasaport gibi resmi dairelerde geçerli olan bir belge olabilir. Bu belgeyi göndermeniz durumunda hesap Instagram tarafından kesin olarak kapatılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir