Instagram’da Hesabı Kapatmak İçin Kaç Kişinin Şikayet Etmesi Gerekiyor?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram’a gelen güncellemeler ile kullanıcı sayısı da bir hayli artıyor. Facebook’un satın aldığı Instagram’a reklam olayınında gelmesi ile söz konusu uygulama Facebook için kazanç kapısı haline geldi. Instagram’da pek çok kişi fake hesaplar açmakta ve bu hesabın gerçek olduğunu göstermekte için başkalarının fotoğraflarını eklemektedir.

Bu tür durumlar ile karşılaşırsanız girmiş olduğunuz hesabın sağ üst bölümünde bulunan üç nokta menü işaretine tıklayarak hesabı şikayet et diyebilirsiniz. Instagram yöneticileri şikayetinizi değerlendirecek ve hesabın gerçekten fake olduğu anlaşılırsa kapatılacaktır.

Kaç kişinin şikayet etmesi gerekiyor?

Peki Instagram’da bir hesabı kapatabilmek için toplam kaç kişinin şikayet etmesi gerekiyor. İnternette yazan bazı yazılara göre sayılar vermilmiş ve şu kadar kişi şikayet ederse hesap kapanır diye yazılar yazılmıştır. Ancak bunlara itibar edilmemesi gerekmektedir. Çünkü Instagram’da hesabın kapanması için bir kişinin dahi şikayet etmesi yeterlidir.

Eğer ki şikayet etmiş olduğunuz profil sizin adınıza açılmış ve sizin resminizi kullanmış ise hemen yöneticiler ile irtibata geçip kimlik doğrulamanızı yaparak adınıza açılmış olan sahte hesapların kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Bunun için sadece kendinizin şikayet etmesi yeterlidir. Tabi bir hesabın kolay kapanması için ne kadar fazla kişi şikayet ederse o kadar iyi olur ancak hesap gerçek ve kapanmayacak durumda ise yüzlerce kişide şikayet etse hesap kapatılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir