Instagram’da Gizli Profile Nasıl Bakılır?

Günümüzün gençlerinin en çok kullanmış olduğu sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram’a güvenlik güncellemeleri gelmeye devam etmektedir. Uzun bir süredir ayarlar bölümü aracılığı ile Instagram kullanıcılara profillerini gizleme olanağı tanımaktadır.

Bu olanak sayesinde başkaları kişinin profilinde paylaşmış olduğu fotoğrafları ve videoları göremez. Sadece kaç kişiyi takip ettiğini ve kaç kişinin onu takip ettiğini görebilir. Peki bu gizlenmiş profilleri nasıl görülür? Bunun hilesi var mıdır?

Gizli profile bakma yöntemi

Instagram’da gizlenmiş olan profillere bakmak için bazı Android ve iOS işletim sistemine ait uygulamalar sunuluyor ancak bunun gerçek olmadığı belirtilebilir. Eğer bu tip uygulamalar indirirseniz gizlenmiş fotoğraflara bakmak yerine bilgilerinizin çalınmasına sebep olabilirsiniz.

Gizlenmiş profillere bakmak için hile yöntemleri aramanıza gerek yok. Tabi hile bulduğunuzu düşünseniz bile Instagram’ın yazılım mühendisleri hemen bu açıkları kapatarak uygulamanın güvenli kalmasını sağlamaktadır. Eğer gizlenmiş bir profile bakmak istiyorsanız yapmanız gereken basittir.

Hemen bir isim soy isime ait hesap açabilir ve hesabın içerisine birkaç fotoğraf koyabilirsiniz. Daha sonar gizlenmiş olan hesabın paylaşımlarını görebilmek için söz konusu profil sahibine takip isteği göndermelisiniz. Hesabını gizlemiş olan kişi eğer sizin takibiniz onaylar ise o andan itibaren tüm fotoğrafları ve videoları görebilirsiniz. Bu yaptığınız olan yöntem ile gizlenmiş profilleri görebilirsiniz. Ancak şunu bilmeniz gerekiyor ki fake açılan hesaplar etik olmamak ile beraber Instagram tarafından tespit edilip en kısa süre içerisinde silinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir