Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya sitesi halen Facebook’tur. Koltuğunu kimseye kaptırmaya Facebook kendisini geliştirmeye devam ederken kullanıcıların sitede daha fazla zaman geçirmesini hedeflemektedir. Buna göre özellikle Facebook’un arama bölümüne gelen güncellemeler kullanıcıların çoğu aramayı buradan yapmasını başardı.

Buna göre Facebook’un aramalar bölümüne son gelen güncelleme ile artık her şeyi arayabiliyoruz ve kullanıcıların fotoğraflarını da arayarak tüm resimleri bir alanda görebiliyoruz. Hal böyle olunca Facebook’un aramalar bölümünde çok sayıda arama bulunabilmektedir. Secretzests ekibi olarak Facebook geçmişini temizlemek isteyen çok sayıda kişi olduğunu öğrendiğimiz için sizlere öze Facebook arama geçmişi nasıl silinir? sorusunun yanıtını veriyoruz. Sizlerde bu makalemiz aracılığı ile Facebook geçmişinizi kolayca silebilirsiniz.

Facebook Geçmiş Temizleme

Facebook’da yaptığınız aramaların kimse tarafından görünmesini istemiyorsanız geçmişi temizleyebilirsiniz. Buna göre hemen Facebook’a giriş yapın ve sağ üstte bulunan üç nokta yani menü anlamına gelen yere basınız. Karşınıza gelen alandan hareketler dökümüne basın. Sol bölümden Arama Geçmişi sekmesine tıklayın.

Şimdi Facebook’da daha önce geçmişinizi silmediyseniz şu ana kadar yapmış olduğunuz tüm aramaların olduğu bölüm gelecektir. Buradan hangi kişileri aramışsınız ne gibi araştırmalar yapmışsınız görebilirsiniz. Yapmanız gereken bu adımdan sonra arama geçmişini sil, arama kayıtlarını temizle yazısına tıklamaktır. İlgili bölüme bastığınızda otomatik olarak tüm Facebook geçmişiniz silinmektedir. Dilerseniz teker tekerde Facebook’da yapmış olduğunuz aramaların bir bölümünü silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir