Alüminyum Folyo İnternet Bağlantısını Güçlendirir Mi?

Günümüz de çok sayıda kişi internet bağlantısının az çektiğinden yakınmaktadır. Gerek baz istasyonlarından gelen veriler gerek ortak internet kullanımında sinyalin zayıf olması internetin oldukça yavaş girmesinde büyük etkenlerdendir. Bu sebepten dolayı çok sayıda kişi internet bağlantısı nasıl güçlenir? İnternet bağlantısı nasıl güçlendirir gibi soruların yanıtını aramaktadır. Peki alüminyum folyo internet bağlantısını güçlendirir mi?

Secretzests ekibi olarak yaptığımız araştırmalar da çok sayıda kişinin alüminyum folyonun internet bağlantısının güçlendirdiği ve güçlendirmediği konusunda yorumları olduğu görülmektedir. Peki bu konuda en doğru cevap nedir? Alüminyum folyo internet bağlantısının güçlendirir mi? Yoksa alüminyum folyonun interneti, sinyali güçlendirdiğine dair söylenen veriler gerçeği yansıtmıyor mu?

Alüminyum Folu Sinyali Artırır Mı?

Bilimsel olarak yayımlanan verilere bakıldığında alüminyum folyonun sinyali daha çok aldığına dair açıklamaların olduğunu ufak araştırmalar ile elde ettik. Buna göre yapılan testlerin büyük oranının da alüminyum folyonun internet bağlantısını güçlendirdiğini ortaya çıkartmıştır.

Tabi alüminyum folyo ile modeminizi ya da evinizin camını kapladığınız da çok yüksek bir performans beklemeyin ancak biraz daha sinyali artırdığı görülmektedir. Örneğin dağlık bir bölgede yaşıyor ve internet ya da telefon sinyali konusunda sıkıntı çekiyorsanız. Evinizin camlarını alüminyum folyo ile kaplarsanız telefonunuzun biraz daha rahat çektiğini görebileceksiniz. Elbette süper bir dönüş olmayacak ancak en azından bir diş telefonunuz ve internetiniz daha iyi çekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir